Velniakalnyje – laisvalaikio zonos visoms amžiaus grupėms

Ne naujiena, kad Velykalnio bendruomenė ne tik propaguoja sveiką gyvenseną, aktyvų laisvalaikį gryname ore, bet taip pat gyventi skatina ir kitus rajono žmones. Juk ne veltui Velniakalnio teritorija virsta į tikrą sporto bei pramogų zona – jau daugelį metų į tinklinio aikštyną atvyksta Lietuvos ir užsienio sporto žvaigždės, šiltas vasaros dienas paplūdimyje leidžia rokiškėnai bei miesto svečiai. Tačiau net ir iščiustytas didžiulis sporto kompleksas nesustabdė bendruomenės nuo tolesnio Velniakalnio tobulinimo – spalio 17 dieną čia buvo baigtas įgyvendinti dar vasarą sumanytas projektas “100-mečio kartos, kurį finansavo UAB „Maxima LT” bei Rokiškio rajono savivaldybė.

Projektas per… 5 savaites

Kaip teigė Velykalnio bendruomenės pirmininkas Stasys Mekšėnas, darbai Velykalnyje prasidėjo rugpjūčio 10 d. – praėjus lygiai mėnesiui nuo tada, kai baigėsi „Maxima“ konkursas, kurio suteikto finansavimo dėka Velykalnis taps dar patrauklesnis lankytojams.

Projekto įgyvendinimas užtruko lygiai 5 savaites – spalio 17 dieną visi projekte numatyti objektai jau puikavosi numatytose vietose: užbaigtas tvarkyti vaikų paplūdimys, įrengta rampa dvejoms valtims bei keturiems vandens dviračiams, į 300 kv. m. vaikų žaidimų aikštelę atvežti visi įrengimai: karstyklės, balansinės ir virvinės sūpynės skirtos ir vaikams, ir suaugusiems. Taip pat teritorijoje įbetonuoti dviračių laikikliai, išdėlioti suolai, įrengti trys suaugusiųjų lauko treniruokliai bei sūpynės. Nors projektas privalėjo būti fiziškai užbaigtas iki lapkričio 12 dienos, liko vienintelis darbas – įkasti lauko batutą.

„Manau drąsiai galiu sakyti, jog tai yra vienas iš geriausių mano parengtų projektų. Ne finansavimo dydžiu ar paraiškos parengimo kokybe, o pasiektais rezultatais, kurie džiugins dar ilgai. Šis projektas atsiliepė visuomenės poreikiams ir pranoko visus mūsų lūkesčius. Kartu su bendruomene sukūrėme labai jaukią erdvę, kurios taip trūko, – apie projektą kalbėjo idėjos autorė Joana Jazdauskaitė, – Didelis AČIŪ visiems. Nuo pat projekto pateikimo ir iki šiol jaučiame didžiulį visuomenės palaikymą, išgirdome daug gražių, palaikančių žodžių“.

Sutvarkius visą reikiamą dokumentaciją bei įtvirtinus projektą, pirmą lapkričio savaitę naujai įkurtoje zonoje bus rengiamas oficialus atidarymas, kuriame laukiami tiek dideli, tiek maži. „Artimiausiame tarybos posėdyje pristatysime projekto rezultatus, o vėliau surengsime oficialų atidarymo renginuką, į kurį atvyks ir „Maxima“ atstovai,“ – sakė pašnekovė.

Ateityje – kitos miesto erdvės

J. Jazdauskaitė kalbėjo, jog Velniakalnio teritorijoje įrengtos zonos nuo šiol bus pritaikytos bene visiems miestelėnams bei miesto svečiams: tiek sporto bei maudynių entuziastams, tiek vaikams bei paaugliams, tiek jų tėveliams bei seneliams. “Manau, kad Velniakalniui nieko nebetrūksta, todėl imsime galvoti ir apie kitas miesto erdves, pavyzdžiui Rokiškio ežero teritoriją,” – kalbėjo aktyvistė.

www.rokiskiosirena.lt
Monika Meilutė
http://www.rokiskiosirena.lt/naujiena/laisvalaikis/velniakalnyje-pramog-zonos-visoms-amiaus-grupms-fotovideo

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“).