Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro projektas „Rokiškio miesto gyventojų įtraukimas į visuomeninę veiklą ir jų turiningos veiklos bei prasmingo laisvalaikio organizavimas“

Projekto vykdytojas – Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras kartu su partneriu VšĮ „Savas Rokiškis“  įgyvendina projektą Rokiškio miesto gyventojų įtraukimas į visuomeninę veiklą ir jų turiningos veiklos bei prasmingo laisvalaikio organizavimas, finansuojamą iš Europos socialinio fondo lėšų. Projekte dalyvauja 40 asmenų, iš jų ne mažiau 50 proc. iš socialinės atskirties asmenų. Projekte numatomas socialinių, kultūrinių, pažintinių ir fizinio aktyvumo veiklų organizavimas: edukacija „Molio virsmas“, aromaterapijos edukacija-kvepalų gamyba, edukacija „Tapyba ant drobės“, edukacinė programa „Pažink bitę“, edukacinė programa „Vilnonių siūlų dažymas augalais ir archajinių juostų pynimas“, kultūrinių ir pažintinių  išvykų organizavimas, socialiniai judėjimo užsiėmimai ir paskaitų ciklas, maršrutas-turistinės paslaugos-laisvalaikio užimtumas ir projekto baigiamasis renginys.

Projekto veiklose projekto dalyviai turės galimybių dalyvauti meninėje, kultūrinėje veikloje, kur galės plėsti savo akiratį, realizuoti gebėjimus ir pomėgius, pabendrauti tarpusavyje ir tokiu būdu mažinti socialinę atskirtį. Projekto dalyviai ugdys savo įgūdžius, palaikys visuomeninius ryšius, įprasmins save ir suteiktos sąlygos saviraiškai padidins socialines ir asmenines visuomenines kompetencijas. Edukacijų ir užsiėmimų metu bus skatinama klausti, ieškoti atsakymų ir sprendimo būdų, padedama atsiskleisti, pajusti bendravimo ir asmeninės kūrybos džiaugsmą, ugdomas gebėjimas pritapti visuomenėje, atsakingai elgiantis siekti savų tikslų, nepažeidžiant kitų žmonių teisių.
Kultūrinių ir pažintinių išvykų įgyvendinimas suteiks dalyviams galimybę plėsti akiratį, susipažinti su kitų kraštų tradicijomis, istorija, pažinti gamtos kultūros ir paveldo objektus ir prisidės prie bendruomeniškumo didinimo ir socialinės atskirties mažinimo. Socialinių judėjimo užsiėmimų tikslas – mažinti socialinę atskirtį, stiprinti socialinių įgūdžių ugdymą. 

Rokiškio miesto vietos veiklos grupė

Fotografija Sandy MillarUnsplash

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“).