Kaip Rokiškis atrodys po kelių metų, sprendžia net mokiniai

kaip atrodys rokiskis

 

Šiuo metu gimstančios Rokiškio plėtros strategijos kūrimas vyksta ne tik uždaruose savivaldybių kabinetuose. Strategiją ruošia Rokiškio vietos veiklos grupė (VVG), vienijanti bendruomenės, verslo ir savivaldybės atstovus. Į strategijos kūrimą stengiamasi kuo plačiau įtraukti visuomenę –miesto VVG atstovai netgi lankosi mokyklose ir prašo, kad mokiniai papasakotų, ko trūksta mieste ir kokių idėjų turi.

Rokiškio VVG buvo įkurta 2015 m. liepą, jos steigėjais tapo 19 įvairių sektorių atstovų. Remiantis Vidaus reikalų ministro patvirtinta tvarka, ši VVG, kaip ir įkurtos kituose miestuose, gali rengti miesto vietos plėtros strategiją, taip pat rengti ir įgyvendinti projektus, panaudodama ES fondų investicijas. Taip sudaromos galimybės  bendruomenės inicijuojamai vietos plėtrai (BIVP) Lietuvos miestuose.Tai vienas naujų 2014-2020 m. Europos Sąjungos (ES) sanglaudos politikos įgyvendinimo būdų.

„Šis ES investicijų panaudojimo metodas yra labai patogus, nes viskas daroma savanorystės pagrindu, strategiją kuriame savo pačių noru ir iniciatyva. Vykdome daug veiklų, nuolat aktyviai bendraujame su nevyriausybinėmis organizacijomis, vykdome apklausas, rengiame konsultacijas. Pagrindinis mūsų tikslas – kad žmonės kuo labiau įsijungtų į bendrą veiklą ir dalintųsi idėjomis“, – sako Rokiškio VVG pirmininkas Stasys Mekšėnas.

Apie konkrečias iniciatyvas ir veiklas, kurias vykdys Rokiškio VVG, S. Mekšėnas sako kalbėti dar nenorintis: jo teigimu, svarbiausia dabar yra išklausyti visų miesto gyventojų pastebėjimus. Pasak jo, Rokiškio VVG laikosi požiūrio, kad tik nuo pačios miesto bendruomenės priklausys strategijos sėkmė ir aktualumas.

„Mūsų pasirinktas kelias daryti viską patiems verčia pasitempti, daug gilintis ir konsultuotis, Smagu, kad subūrėme aktyvią komandą iš žmonių, kurie nori dirbti ir kurti. Aktyviausiai ties strategijos rengimu dirba jaunimas, tai labai džiugina. Būna, kad neturėdami pakankamai daug patirties jie daro klaidų, bet iš jų mokosi“, – pažymi Rokiškio VVG pirmininkas.

S. Mekšėnas atskleidžia, kad siekdami į strategijos kūrimą įtraukti kuo daugiau rokiškėnų VVG atstovai aplanko daug organizacijų, įstaigų, ragina jų atstovus atvykti į konsultacijas, aktyviai dalyvauti ir prisidėti prie veiklos. Rokiškio VVG nariai netgi keliauja per mokyklas, prašydami, kad mokiniai pasakytų ko jiems trūksta mieste, ir pasidalintų savo idėjomis. „Tikimės, kad bėgant laikui žmonės pajus realią naudą ir dar aktyviau prisijungs prie Rokiškio miesto VVG veiklos. Svarbiausia idėja, kurią norime skleisti bendruomenėje, yra, kad Rokiškis – tai miestas, kuriame kiekvienas gali realizuoti save“, – pabrėžia S. Mekšėnas. BIVP principais rengiamoms vietos plėtros strategijoms, tarp jų ir tai, kurią rengia Lentvario VVG, bus skirta daugiau negu 15 mln. eurų Europos socialinio fondo lėšų.

„Vietos plėtros strategijos, prie kurių rengimo prisideda patys gyventojai, leidžia suderinti bendruomenės, verslo ir vietos valdžios iniciatyvas, bei sudaro galimybes papildyti valdžios inicijuojamus projektus bendruomenei aktualiomis priemonėmis. Lietuva yra viena iš vos kelių Europos Sąjungos šalių, kuriose taikomas šis pažangus metodas, paremtas iniciatyva „iš apačios“, –sako Vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos departamento Regioninės politikos strateginio koordinavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Vytautas Strazdas.

 

 

Ugnius Antanavičius

 

rokiskis.eu

lrytas.lt

Lietuvos naujienos

 

Newjsj

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“).