Rokiškio miesto Vietos veiklos grupės (VVG) įkūrimo konsultaciniame susirinkime kalba sukosi apie pinigus: visuomenininkai abejojo savo finansinėmis galimybėmis, o verslininkai siūlė nesiskaidyti „į mus ir jus“, o visiems siūlyti idėjas, kaip keisti Rokiškį.
Narius delegavo visuomenininkai, verslininkai ir rajono taryba
„Velykalnio“ bendruomenės pasiūlymui įkurti miesto VVG pritarė Rokiškio verslo klubas. Prisidėti pakviesta rajono savivaldybė. Devynių asmenų konsultacinėje grupėje – rajono tarybos deleguoti savivaldybės Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėjos pavaduotojas Raimondas Simanavičius, miesto seniūnas Arūnas Krasauskas bei Kultūros centro renginių vaikams ir jaunimui organizatorė Birutė Bagdonienė; Rokiškio verslo klubas delegavo prezidentą – UAB „Ivabaltė“ generalinį direktorių Irmantą Tarvydį, UAB „Lašų duona“ – vadovą Zenoną Akramavičių ir klubo koordinatorę Natašą Aleksejevą; „Velykalnio“ bendruomenė – direktorių Stasį Mekšėną, nares Liną Valatkienę ir Oną Viduolienę.
Reikia idėjų ir pinigų
Susirinkime dalyvavo 30 visuomeninių organizacijų atstovų. Jie domėjosi steigėjų ir VVG narių finansiniais įsipareigojimais. S. Mekšėno teigimu, iš steigėjų reikėtų surinkti bent 4 tūkst. eurų.
Neringa Danienė, atstovaujanti asociacijai „Rokiškio teatras“, teigė, jog visuomeninės organizacijos disponuoja nedidelėmis lėšomis: „Jeigu visuomenininkai VVG kūrimo pradžioje turės įnešti tiek pat, kiek verslo banginiai, grupėje nebus nė vienos visuomeninės organizacijos.“ Jai pritarė minėtos asociacijos narė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė, „Baltų ainių“ atstovas Aleksandras Melnikovas, B. Bagdonienė. Pasigirdo visuomenininkų priekaištų, esą verslininkai VVG veiklą suvokia kaip uždarosios akcinės bendrovės…
Verslininko Z. Akramavičiaus nuomone, „negali būti keliamas toks klausimas: noriu dalyvauti grupės veikloje, tačiau neturiu pinigų. Žmonės turi pinigų ir gali prisidėti prie miesto tvarkymo“.
Verslininkas I. Tarvydis ironizavo: „Jūs esate verslo banginiai, turintys pinigų, čia – mes, teatras, visuomenininkai, tuščiomis kišenėmis, o ten – jaunimo grupės, privalančios išgyventi iš projektų. Jeigu jau pradėjome skirstytis į atskiras grupeles, tai gal ir nebereikia kurti naujos organizacijos? Jei kiekvienas galvosime tik apie save, nieko nesukursime miestui.“ Anot I. Tarvydžio, iš visuomenininkų tikimasi siūlymų, idėjų, kokį miestą jie norėtų matyti, kaip prikelti gyvenimui miesto erdves, o verslininkai investuos lėšų į perspektyvius projektus, iš kurių tikėsis ir grąžos.
Pasak I. Tarvydžio, miesto VVG reikės kurti veiklos strategiją. Tai sunku, nes politikai nesukūrė Rokiškio strategijos, tad iki šiol nežinoma, kokia linkme vystysis miestas per artimiausius 5-10 metų.