Rokiškio miesto vietos veiklos grupė: dirbame aktyviai bei viešai

Žiniasklaidoje nuolat pasirodo pranešimai, kviečiantys į susitikimus su Rokiškio miesto vietos veiklos grupės (VVG) atstovais. Prieš savaitę, gruodžio 1 d., vyko  Rokiškio miesto VVG  organizuotas konsultacinis susitikimas, į kurį susirinko bendruomenių, verslo, savivaldybės atstovai. Asociacija įsteigta liepos 23 d., o jos įkūrimo tikslas buvo įvardintas kaip dalyvavimas Europos sąjungos finansuojamuose projektuose, kuo daugiau lėšų investuoti mieste, sukurti naujas darbo vietas, mažinti socialinę atskirtį. Tad kas nuveikta, kuo gali pasidžiaugti Rokiškio miesto VVG, o gal būta ir nesėkmių, – klausėme pirmininko Stasio Mekšėno bei administratorės Natašos Aleksiejevos.

Kasdieniai, sunkūs, tačiau labai svarbūs darbai

             „Taip, pirmas etapas – Rokiškio miesto VVG steigimas  jau įvykęs. Turime valdybą, pirmininką. Tačiau tai tik pagrindas, kurio dėka galime dirbti. Savo nuveiktus darbus, kuria linkme dirbame bei kokie kyla klausimai pristatėme gruodžio 1 d. vykusioje konsultacijoje, į kurią kvietėme visus rokiškėnus. Buvo pateikta ir nemažai naujų idėjų, vizijų, tad labai džiugu, jog ši konsultacija virto diskusijomis, kurios padeda judėti pirmyn, rengti naujus projektus bei juos įtraukti į Rokiškio miesto plėtros strategiją. Svarbiausia tai, jog miesto plėtros strategiją rengiame nuo apačios, tarsi statytume piramidę nuo pagrindo – formuojame bei atsirenkame svarbiausius, aktualiausius dalykus, kurie turi būti Rokiškio miesto plėtros strategijoje“, – sakė N. Aleksiejeva. „Bene didžiausiais ir šiuo metu aktualiausiais darbais įvardinčiau vykdomas miestelėnų apklausas – anketos su klausimais išdalintos  daliai Rokiškio gimnazistų, būtinai apklausime dar daugiau moksleivių.  Anoniminiai klausimynai jau keliauja ir pas kitus rokiškėnus – mums svarbi visų jų nuomonė, idėjos, pastebėjimai, ko mieste trūksta, o kartais net ir prašome pasitelkti vaizduotę ir parašyti, ką respondentas nuveiktų miesto labui turėdamas 1,5 mln. eurų. Patikėkite, atsakymai tikrai vertingi – jie padeda išgryninti idėjas, atsirinkti pačias geriausias, o drauge ir pačias reikalingiausias Rokiškiui. Beje, anketų duomenų apdorojimas, įvertinimas – laiko bei nemažai darbo reikalaujantis procesas. Visa tai – savanoriškais pagrindais sudarytos darbos grupės triūsas“, – šiuo metu VVG narių bei savanorių atliekamus darbus vardino pašnekovė.  „Norisi pasidžiaugti, jog aktyviai dalyvauja Rokiškio darželiai, mokyklos, Kultūros centras ir kiti. Štai antradienį, gruodžio 8 d., įvyko susitikimas su Rokiškio miesto seniūnaičiais, kurie taip pat prisijungė prie anketų platinimo, tad sudalyvauti apklausoje galės visi. Gruodžio 17 dieną planuojamas susitikimas su Policijos komisariato darbuotojais, kurie labai geranoriškai sutiko prisidėti. Galime drąsiai sakyti, jog subūrėme biudžetines, nevyriausybines organizacijas, verslo atstovus. Ar buvo dalykų, kurių nenumatėme iš anksto? Paprastai kalbant, prieš pradedant apklausas, atrodė, jog internetinėje svetainėje patalpinsime anketas, jas žmonės užpildys ir toks apklausos taip greitai bei paprastasi bus baigtos. Tačiau nejučia nuėjome kitu, sunkesniu, tačiau ir vertingesniu keliu – susitinkame, bendraujame su žmonėmis. Kalbame ir apie tai, kas yra Rokiškio miesto vietos veiklos grupė  ir ką ji daro, kuo žmonės gali patys prisidėti. Nenumetame anketų, nepaliekame jų likimo valiai – diskutuojame apie reikšmę, reikalingumą, skatiname žmones išsakyti viską, ką galvoja“, – pasakojo VVG pirmininkas S. Mekšėnas.

Gruodžio 1 d. vykusi konsultacija – ne pirmoji. Dar lapkričio pradžioje buvo surengta konsultacija – idėjų pristatymas, kurios metu rokiškėnai pateikė savo idėjas – net keturias vizijas, kurios skirtos Rokiškiui bei jo žmonėms. Tuomet buvo svarstoma ir diskutuojama apie Velniakalnio rekreacinės zonos atgaivinimą, Rokiškio turgelio bei viešojo WC įrengimą, Kristalų terapijos centrą, kuris galėtų įsikurti mūsų mieste. Žinoma, konsultacijos metu aptarti strategijos rengimo etapai, darbai, bei tai, kuo kiekvienas gali prisidėti. „Matome, jog tokie susitikimai labai reikalingi, tad būtinai jų rengsime ir daugiau“, – sakė N. Aleksiejeva.

Dar vienas labai svarbus etapas Rokiškio miesto VVG veikloje taip pat jau įveiktas. Gruodžio 4 dieną pasirašyta iš Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto „Rokiškio miesto plėtros strategijos parengimas“ sutartis, kurioje numatyti pinigai strategijos rengimui.

Savanorystė bei viešumas

                 Kaip pastebėjo S. Mekšėnas ir N. Aleksiejeva, bėgant laikui ir rengiant Rokiškio miesto plėtros strategiją, pagal aktyvumą pasiskirstė ir VVG nariai. Ne visi iš tų, kurie itin aktyviai dalyvavo kuriant asociaciją, taip pat drąsiai savo idėjas išsako dabar. „Norisi paraginti tuos, kurie dar ne titin aktyviai dalyvauja – rašant strategiją būtinas toks pat didelis aktyvumas, kaip ir buriantis. Juk kai kurie ne tik dalyvauja ateidami į susirinkimus, tačiau ir prisideda realiais darbais, suburia savanorius, kurie dirba ruošdami strategiją. O veiklos, bei darbo šiuo metu yra kiekvienam norinčiam. Vieniems tai puiki proga realizuoti save, kitiems – įgauti naujos patirties ar žinių, patobulėti. Taip pat norisi pabrėžti, jog teikti, siūlyti savo projektus gali net tik Rokiškio miesto VVG nariai. Kitaip sakant, neprivalai priklausyti asociacijai, norėdamas išsakyti idėjas, parengti, įgyvendinti Rokiškio miestui bei jo žmonėms aktualų projektą. Juk tai šansas prisidėti mums visiems!“, – sakė pašnekovai. Taip pat nereiktų baimintis, jei turite idėjų naujo projekto rengimui, tačiau kyla pačių įvairiausių klausimų. „Ir patys rengiame konsultacijas ir į jas vykstame. Dalyvavome gruodžio 7 d. Vidaus reikalų ministerijos organizuotame konsultaciniame seminare, skirtame miestų veiklos grupėms. Buvo proga užduoti labai konkrečius klausimus, kuriuos išgirdome iš savo VVG narių – kaip elgtis vienu ar kitu atveju, kokie reikalavimai konkretiems projektams. Taip pat susipažinome su būsimais teisės aktų pakeitimais, kuriuos reikia žinoti kiekvienam rengiančiam projektus, tad grįžome su atnaujintu žinių bagažu“, – sakė administratorė N. Aleksiejeva.

Dar vienas svarbus dalykas Rokiškio miesto VVG veikloje – viešumas. Tuo tikslu sukurta nauja svetainė www.rmvvg.lt, kurioje ne tik galima susipažinti su asociacijos nariais, valdyba, VVG įstatais. Čia pateikiamos ir naujienos, aktualijos, žiniasklaidoje pasirodę straipsniai, sudarytos galimybės rokiškėnams atidžiai sekti miesto VVG veiklą. Visus straipsnius, tekstus internetinėje svetainėje galima komentuoti, išreikšti savo nuomonę, kreiptis,  jei trūksta informacijos vienu ar kitu klausimu. Rokiškio miesto VVG puslapis internete – taip pat savanoriškos veiklos rezultatas, tai dar vienas įrodymas, jog savo gebėjimus čia gali pritaikyti kiekvienas.

Tie, kurie norėtų asmeniškai sužinoti daugiau apie VVG veiklą, kviečiami užsukti adresu: Stoties g. 23, Rokiškis. Taip pat skambinti pirmininkui Stasiui Mekšėnui tel. 8 603 05137, administratorei Natašai Alesiejevai tel. 8 686 97919. El. laiškus galima rašyti adresu rokiskio.m.vvg@gmail.com

Justo Kačerausko foto.

 

Rokiškio Sirena

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“).